İletişim:

Adres: Turan Çiğdem Cad. 1220. sk. No:5 Ostim/Yenimahalle/ANKARA 

Telefon: +90 312 231 12 89 | (pbx): +90 554 898 03 01

E-posta: info@hiperzeka.com 

Image Alt
Kitaplar

Yayınlar

8. Sınıf Zümre Paragraf Soru Bankası | Yeni Nesil

34,90 27,92

Stokta yok

Açıklama

DeğerlİÖğretmenlerİmİz ve Sevgİlİ Öğrencİlerİmİz,

Dil; düşünce, duygu ve isteklerin, bir toplumda ses ve anlam yönünden ortak olan ögelerden ve kurallardan ya¬rarlanılarak, başkalarına aktarılmasını sağlayan, çok yönlü gelişmiş bir sistemdir. Düşünce, akıl, bilgi, buluş ancak dille olanaklıdır. Dil insana özgü bir yetidir, bilincin köklerine, bi¬linç altının derinliklerine uzanan insana ait başlıca işlevdir. Dilin iyi kullanılması, anlatımın güçlü olmasını sağlar.

Sınavlarda çıkan Türkçe soruları genellikle, dili kullanma ve anlama becerisine dayanmaktadır. Bu da iletişim üzerine bir ölçme yapıldığını göstermektedir. Bu bağlamda yapıla¬cak pratikler, farklı soru kalıpların çözümü sizlere konuları daha iyi pekiştirme ve kavrama olanağı sağlayacaktır.

Öğrencilerin özellikle paragraf konusunda karşılaşabile¬cekleri soruları göz önünde bulundurarak soru bankamızı detaylı bir şekilde hazırlamaya çalıştık. Ayrıca bu zamana kadar LGS’de çıkmış ve MEB’in paylaşmış olduğu örnek soruları da dikkate alarak özel bir çalışmayı siz değerli öğ¬retmen ve öğrencilerimizin istifadesine sunduk. Öğrencileri¬miz sıkılmadan çözmeleri için paragrafları genellikle hayatın içinden ilginç konulardan seçmeye çalıştık. Ayrıca kitabın bütününde görsel zenginliği ön planda tutmaya gayret ettik. Bunun yanı sıra “İnfografik Yorumlama” başlığı altında yeni nesil soru bankasının vazgeçilmezi olan özel bir bölüme yer verdik.

Bu kitabın hazırlanmasında bize destek veren Sercan Ak¬deniz, Murat Doğan, Altın Eryılmaz, Kadir Keskin, Harun Coşkun ve Fatih Aladağ öğretmenlerimize teşekkürü bir borç biliriz.

Türkçe Zümresi

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“8. Sınıf Zümre Paragraf Soru Bankası | Yeni Nesil” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Taksit Tablosu

Turan Çiğdem Cad. 1220. sk. No:5 Ostim/Yenimahalle/ANKARA +90 312 231 12 89 info@hiperzeka.com


50-TL ÜZERİ
KARGO BEDAVA