8. Sınıf Multi Paragraf Soru Bankası | Burcu HIZIR

Sevgili Öğrenciler,
Bugüne kadar okumanın, okuduğunu anlamanın öneminden sizlere pek çok kez bahsedildi. Artık 8. sınıftasınız ve hayalinizdeki liseye girmek için kazanmanız gereken en büyük becerinin “okuduğunu anlama” olduğunu kavradınız. Bu kitaptaki paragraflar, sizlere hem heyecan verici bir bilgi hazinesi hem edebî bir zevk sunuyor. Böylece ruhunuzun “okuma açlığı”nı gidermiş oluyorsunuz. Kitabımızın sözel ve görsel yeteneğinizi, veri yorumlama becerinizi geliştirmenize yardımcı olacak bölümleri de yine sizlerin zevkine hitap ediyor. Sizleri eğitiminiz uğruna harcadığınız çaba için kutluyor, bu çabaların başarı getirmesini diliyoruz.
Değerli Veliler,
Biz çok iyi biliyoruz ki çocuğunuzla birlikte sizler de büyük bir çaba içindesiniz. Onlar için en iyisini yapmak, onların geleceğini aydınlatmak istiyorsunuz. Biz de çocuklarınızın kişilik gelişimine uygun, eğitici ve sınav diline sahip olan edebî paragraflarla sizlere destek olmak istiyoruz. Sizler için de bu yılın en güzel şekilde geçmesini diliyoruz.
Kıymetli Öğretmenler,
Öğrencilerin yoluna ışık tutan, onları bilgisiyle donatan, sevgisiyle kuşatan sizlersiniz. Biz de “MULTİ PARAGRAF” kitabımızla bu yolda sizlere yardımcı olmak istiyoruz. Bunun için her konu başlığından ayrı olmak üzere en az bir test hazırladık. Burada sınıfta konuyu işler işlemez o konunun testini çözebilmenizi amaçladık. Ayrıca karma testlerle öğrenmelerin pekiştirilmesini hedefledik.
Kitabımızdaki testler; kolaydan zora, basitten karmaşığa doğru sıralandı. Bunlar:
• Her bir konu başlığından ayrı olmak üzere “Isınma” testleri
• Bölüm sonu taramalarından oluşan “Efor” testleri
• Kitabın son bölümündeki karma taramalardan oluşan “Performans” testleri
Kitabımızla öğrencilerinize paragraf çözmeyi daha çok sevdireceğinizi umuyor, bu yılın sizler için de başarılarla dolu geçmesini diliyoruz.
Burcu Hızır Türkçe Öğretmeni